Dorado Clasic 9 cm/ 8g-GH

Značka: DORADO

Absolutní zabiják bolenů, štik a candátů v mělkých vodách.

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Vyprodáno
Kód: 01007
219 Kč
Dorado Clasic 9 cm/ 8g-GH
Značka: DORADO

Absolutní zabiják bolenů, štik a candátů v mělkých vodách. Nápad na sestrojení tohoto wobleru přinesl sám život. Během prvního Darkova pobytu ve Švédsku lovil s přáteli štiky broděním v pobřežních vodách Baltského moře. Všechny záběry měli na mělce potápivé woblery, nejlépe modré barvy. Tehdy jediným woblrem v nabídce Dorado, který se hodil do daných podmínek byl Classic, ale i ten se pořád potápěl ještě příliš hluboko a kvůli tomu se stále zachycoval v rostlinách. Zároveň bylo třeba něco trochu méně agresivního, co by více napodobovalo velmi jemné pohyby sleďů, kteří vplouvali do zátok. Nebylo těžké se domyslet, že sledi tvořili hlavní kořist místních dravců. Po návratu Darek hned začal vyrábět wobler, který by při rychlém vedení nepracoval hlouběji než metr po hladinou a měl drobnou akci, čili pohyb blízký chování ouklejí a sleďů.

První lovy na polských vodách se ukázaly být velmi slibné. V květnu nejmenší model (7cm) dokonale brali boleni na Wisle a větši modely 9 a 11 cm štiky v Solinském zálivu. Na konci května jen Darek do Švédska, do jeho známé zátoky, kde Tender prošel opravdovým bojovým křestem. Během několikahodinového lovu s devítkou v barvě B ulovil 26 štik, z nichž některé ryby přesahovaly hranici 5 kg. Spolu s kolegy testovali i jiné woblery, aby provedli srovnání s Tenderem. Tender však byl zásahem do černého.

Tenter je absolutním favoritem v několika situacích:

Předně je 7 cm Tender absolutní bolenový zabiják. V jednom z čísel ruského časopisu Rybołow Sportsmen z roku 2000 byl wobler uznán za nejlepší bolenový wobler v Evropě. Článek byl přeložen do Němčiny a byl otištěn v časopise Blinker. To potvrzuje zabijáckou účinnost tohoto wobleru na boleny.

Další situace, kdy vždy sáhneme po Tenteru, je večerní a noční lov candátů na řekách, zvláště v červenci, kdy dravci vyjíždějí na mělké říční kosy, aby tam lovili oukleje. Tehdy je skvělou volbou 9cm Tender vedený volně přes proud s následným zadržením v proudu.

Na mělkých jezerech s hustými porosty vodních rostlin se obětí Tendera stávají štiky.

  • Délka 9cm
  • Hmotnost 8g
  • Ponor 0,7m
  • provedení plovoucí

Doplňkové parametry

Kategorie: Nástrahy a návnady
Záruka: 2 roky
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: